Реалізація проєкту Глобального фонду дала старт розбудові системи громадського здоров’я у Чернівецькій області

Впродовж вересня-грудня 2019 року в Чернівецькій області здійснювалась реалізація проєкту «Розбудова регіональної системи громадського здоров’я» за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

Втілення проєкту здійснювалось на базі Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» за участю експертів робочої групи та зовнішніх консультантів.

24 грудня відбулось заключне засідання учасників проєкту, у ході якого було проаналізовано стан виконання поставлених завдань та обговорено результати завершення етапу проєкту в 2019 році з розбудови системи громадського здоров’я на Буковині.

– Всебічна підтримка, отримана у рамках реалізації даного проєкту, дуже вагома. Під час виконання низки завдань проведено стратегічне планування подальшої роботи та напрацьовано основу регіональної програми розвитку системи громадського здоров’я надалі. Відтак, констатуємо, що проєкт  Глобального фонду дав впевнений старт розбудові системи громадського здоров’я у Чернівецькій області, – відзначає в. о. директора Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Наталія Гопко.

Розвиток системи громадського здоров’я є ключовим напрямком загальної системи охорони здоров’я, який покликаний спрямувати консолідовані  зусилля на збільшення тривалості та покращення якості життя, запобігання захворюванням, продовження активного та працездатного віку, зменшення економічного навантаження на систему охорони здоров’я, шляхом ефективного прогнозування та реагування на виклики, пов’язані зi здоров’ям населення. Зважаючи на важливість даного напрямку, більш інтенсивний її розвиток передбачений на 2020 рік, де з-поміж інших вона є однією з найпріоритетніших.