На початку нового року в Чернівецькій області запрацює єдина центральна диспетчерська екстреної медичної допомоги

За інформацією директора Чернівецького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Володимира Єленєва, у Чернівецькій області незабаром запрацює єдина центральна диспетчерська служби «103».

Диспетчерську створюють на базі Центру ЕМД. Організація роботи служби екстреної медичної допомоги через єдину центральну диспетчерську планувалась давно. Цьогоріч вдалось винайти кошти для реконструкції приміщення, де має розташовуватись диспетчерська, а також придбання необхідного обладнання. На дані цілі було виділено 10,5 млн. грн. 75% цих коштів надійшло з державного бюджету, а 25% асигнувань скерували з обласного бюджету на умовах співфінансування даного проєкту.

Наразі, як повідомляє Володимир Єленєв, ремонтні роботи у приміщенні вже повністю завершені. Встановлено систему кондиціювання та здійснюється процес установки обладнання, зокрема проходить монтаж сервера і підключення його до двох джерел живлення.

– У новій диспетчерській будуть одночасно працювати 15 осіб, де 13 – це безпосередньо диспетчери, один оперативний черговий та один лікар консультант. Усі дзвінки, які здійснюватимуться на номер «103», будуть надходити у цю єдину диспетчерську, де їх будуть диференціювати на профільні і непрофільні. Через GPS диспетчер буде бачити місцезнаходження усіх автомобілів служби й скеровуватиме на виклик ту бригаду, яка знаходитиметься ближче до пацієнта. Це пришвидшить доїзд автомобіля на виклик й дозволить більш раціонально використовувати ресурси служби, – каже Володимир Єленєв.

Наразі швидкодопоможці працюють ще за старою системою. Виклики на номер «103» у районах області надходять у центральні районні лікарні. У Чернівцях виклики «103» приймає наявна диспетчерська служба Центру ЕМД, котру на час ремонтних робіт перемістили у пристосоване приміщення. У такий спосіб система працюватиме допоки не протестують і не запустять у роботу нову диспетчерську. Керівник Центру ЕМД повідомив, що підключення до функціоналу нової системи планують розпочати вже у січні 2020 року. Здійснюватиметься воно поетапно. Спершу підключать м. Чернівці, опісля ближні райони, а потім – більш віддалені.