У Департаменті охорони здоров’я проаналізували готовність до роботи в нових умовах формування госпітальних округів

4 грудня у Департаменті охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації була проведена робоча нарада щодо запропонованих нових вимог формування госпітальних округів та утворення моделі мереж надання публічних сервісів та послуг, які стосуються закладів охорони здоров’я.

Засідання відбулось за участю радника голови Чернівецької облдержадміністрації Наталії Гусак, директора Департаменту ОЗ Оксани Андрієць, заступників директора, начальників управлінь Департаменту ОЗ  Юрія Лесюка, Марії Поліщук, Івана Тріски, а також керівників лікарні швидкої медичної допомоги, обласної клінічної лікарні, комунальних некомерційних підприємств «Сторожинецька ЦРЛ», «Вижницька ЦРЛ», «Сокирянська ЦРЛ» та «Хотинська ЦРЛ».

Обговорення у такому форматі було зумовлене нещодавніми змінами у вимогах та порядку формування госпітальних округів, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України про методику формування госпітальних округів. Зокрема, тим, що до кінця 2020 року не будуть визначатися лікарні інтенсивного лікування І та ІІ рівнів. Передбачено, що визначення приналежності до ЛІЛ І чи ІІ рівнів буде здійснюватись у кінці 2020-го на початку 2021 року, відповідно до результатів діяльності опорних закладів охорони здоров’я.

У Чернівецькій області опорними закладами охорони здоров’я Міністерством охорони здоров’я України визначено такі медустанови: ЛШМД, ОКЛ, КНП «Сторожинецька ЦРЛ», КНП «Вижницька ЦРЛ» та КНП «Сокирянська ЦРЛ». Для того, щоб забезпечити належний доступ до отримання якісної медичної допомоги.

Враховуючи дані зміни, під час наради було проаналізовано структуру, наявність медичного обладнання та кадрове забезпечення опорних закладів охорони здоров’я. Також керівники обговорили план дій для медичних установ, які в перспективі будуть визначені як ЛІЛ І та ІІ рівнів.

Керівники опорних медзакладів отримали доручення відпрацювати питання внесення змін у структуру своїх ЗОЗ, а також визначення необхідного медичного обладнання та кадрового потенціалу, згідно з вимогами до лікарень інтенсивного лікування. Також кожним ЗОЗ має бути розроблений перелік медичних послуг, які надаватимуться через контрактування із НСЗУ.

Крім того, під час засідання було порушено питання стану доріг, як складової розбудови інфраструктури та важливості забезпечення швидкого доїзду до закладів охорони здоров’я. Відтак, керівники опорних закладів спільно із відповідальними структурними підрозділами облдержадміністрації та райдержадміністрацій повинні проаналізувати стан дорожнього покриття та поінформувати про необхідність ремонту чи розбудови дорожнього полотна.

Зважаючи на нові впровадження у формування госпітальних округів, низка нових завдань постала й перед Департаментом охорони здоров’я, зокрема щодо розроблення стратегії розвитку госпітального округу.

Також прийнято рішення звернутися від Чернівецької облдержадміністрації до Міністерства охорони здоров’я України щодо включення КНП “Хотинська ЦРЛ” до числа опорних закладів охорони здоров’я у Чернівецькій області.