У Департаменті ОЗ обговорили першочергові завдання, реалізація яких дозволить якомога швидше розпочати роботу перинатального центру

Сьогодні, 4 грудня, у  Департаменті охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації відбулась робоча нарада з питань завершення реконструкції та якнайшвидшого старту роботи обласного перинатального центру.

За участю радника голови Чернівецької облдержадміністрації Наталії Гусак, директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Оксани Андрієць, заступника директора Департаменту ОЗ Чернівецької ОДА Марії Поліщук, координатора групи експертів Департаменту ОЗ за фахом «Акушерство та гінекологія», в. о. генерального директора КНП «Міський клінічний пологовий будинок №1» Василя Ринжука та доцента кафедри акушерства та гінекології ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет», громадського активіста Андрія Бербеця було проаналізовано стан готовності цього закладу охорони здоров’я та проблемні питання щодо початку його функціонування.

В основному увага учасників наради була зосереджена на оснащенні медичним обладнанням перинатального центру. Зокрема, в ході засідання було констатовано, що обладнання, яке наразі наявне у міському клінічному пологовому будинку №1, вкрай недостатньо для повноцінноі роботи перинатального центру. Протягом останніх років Чернівецькою міською радою майже не здійснювалось придбання нової медичної апаратури для даного пологодопоміжного закладу.

Крім того, в ході засідання також розглянули та проаналізували перелік обладнання, яке було придбане для оснащення перинатального центру раніше й знаходиться на зберіганні у складських приміщеннях. Медики констатували, що дана апаратура дозволить покращити матеріально-технічну базу пологодопоміжного закладу, однак є недостатньою для функціонування перинатального центру. Відтак, фахівці Департаменту ОЗ та пологового будинку №1 підготували перелік необхідного медичного обладнання, яке ще потрібно придбати для того, щоб робота перинатального центру могла стартувати. Водночас, фахівці охорони здоров’я мають визначити, яку медичну апаратуру можна буде придбати згодом – у процесі функціонування перинатального центру.

Крім того, під час наради були порушені питання організації харчування в перинатальному центрі, придбання комп’ютерного обладнання для роботи пологодопоміжного закладу з Національною службою здоров’я України, забезпечення сучасної навігації в перинатальному центрі з використанням відповідних вказівників.