Звіт про роботу регіонального формулярного комітету в Чернівецької області отримав високу оцінку

Днями в Державному експертному центрі Міністерства охорони здоров’я України, на базі якого знаходиться Центральний формулярний комітет, відбулось звітування щодо роботи регіональних формулярних комітетів у 2018 році.

Як пояснює голова регіонального формулярного комітету в Чернівецькій області, заступник начальника управління Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Василь Павлюк, формулярна система, яка діє у кожній області, покликана забезпечити впровадження у практичну охорону здоров’я використання лікарських засобів з відповідною доказовою базою їх ефективності. Дана система дозволяє формувати політику лікувальних закладів щодо закупівлі та використання медичних препаратів.

За результатами звітування, голова Центрального формулярного комітету МОЗ Ірина Ніжинковська відзначила роботу регіонального формулярного комітету в Чернівецької області як одну з кращих в Україні.

Зокрема, серед позитивних напрацювань буковинців було підкреслено організацію функціонування мережі клінічних провізорів у закладах охорони здоров’я області; створення фармакотерапевтичних комісій у лікувальних закладах, якісне дотримання норм «Державного формуляра лікарських засобів» та «Регіонального формуляра лікарських засобів Чернівецької області», а також відзначено доступність даних нормативних документів.