14 вересня – День фізичної культури і спорту в Україні

14 вересня 2019 року відзначається День фізичної культури і спорту.

Традиційне святкування Дня фізичної культури і спорту в Україні припадає на другу суботу вересня (Указ президента від 29 червня 1994 року № 340/94).

Європейські види спорту, такі як футбол і боротьба почали поширюватися в Україні з кінця XIX ст. Всій Європі було відоме ім’я українського борця греко-римського стилю Івана Піддубного.

Багато перемог здобули українські спортсмени, виступаючи в різних видах спорту у складі збірних команд СРСР. Легендами українського спорту є стрибун Сергій Бубка (35 світових рекордів), футболісти Олег Блохін та Ігор Бєланов, відзначені «золотим м’ячем” як найкращі футболісти Європи.

Визнана в світі і українська школа художньої гімнастики. Зірками цього виду спорту свого часу були Ірина Дерюгіна і Лариса Латиніна, яка завоювала 18 олімпійських медалей (9 золотих, 5 срібних та 4 бронзові) – це найбільше досягнення в історії олімпіад. Всього українськими спортсменами було завойовано більше чотирьохсот олімпійських медалей. Свято фізичної культури і спорту відзначається в Україні повсюду. Це і День тренера, і День спорту, і урочиста дата для всіх, хто цінує і шанує заняття спортом, одночасно.

Сьогодні на спортивному небосхилі України сяють нові зірки. Боксерів Володимира і Віталія Кличків, плавчихи Яни Клочкової, гімнастики Ганни Безсонової, легкоатлетки Жанни Пінтусевич, тенісиста Андрія Медведєва, футболіста Андрія Шевченка та багатьох інших, знають їх далеко за межами України.

Заняття фізкультурою покращують загальний стан організму, розширюються фізичні та розумові можливості людини, зміцнюють нервову систему, підвищують працездатність. З метою покращення стану здоров’я населення, в першу чергу серед молоді, в Чернівецькій області працює 34 дитячо-юнацьких спортивних школи, в яких проходять навчання близько 14396 дітей, функціонує обласна  школа  вищої спортивної майстерності, спортивні товариства «Спартак», «Авангард», «Динамо», «Колос» та інші, де займається переважно доросле населення.

День фізичної культури і спорту – це важлива нагода для підняття поінформованості широких верств населення про позитивний вплив фізичної активності на формування і зміцнення здоров’я.