Град сильно пошкодив приміщення двох закладів охорони здоров’я у Сторожинці

14 серпня відбулось позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. В. о. голови Чернівецької обласної державної адміністрації Михайло Павлюк, заступники голови ОДА, керівники структурних підрозділів ОДА, представники відповідних обласних служб та правоохоронних органів, керівники районів краю обговорили хід ліквідації та подальшого запобігання наслідкам негоди, зокрема у м. Сторожинець.

У рамках обговорення було проаналізовано стан завданого стихією лиха. Про шкоду, якої внаслідок негоди зазнали безпосередньо медичні заклади Сторожинця доповіла директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Оксана Андрієць, відзначивши, що 13 серпня під час стихійного лиха град сильно пошкодив два заклади системи охорони здоров’я. Зокрема,  важких наслідків зазнало комунальне некомерційне підприємство «Сторожинецька центральна районна лікарня». За уточненою інформацією адміністрації закладу охорони здоров’я, негода пошкодила шиферне покриття поліклініки установи на площі 1972 м², пошкоджено 400 м² металопрофілю покрівлі хірургічного корпусу та дах моргу і підсобних приміщень площею у 300 м².

Крім того, частково зруйновані дерев’яні вікна загальною площею у 180 м². Також град понищив фасадне покриття поліклінічного, хірургічного і терапевтичного корпусів лікарні. В цілому площа понівечених фасадів складає 800 м².

Внаслідок пошкодження даху поліклініки затопило чотири кабінети, де замокли стеля та стіни.

Град також завдав лиха службовому автотранспорту лікарні, зокрема розбито скло у чотирьох автомобілях.

Водночас, стихія не обминула філію обласної бази спецмедпостачання. На медичному складі №1140 у м. Сторожинець відбулося значне пошкодження дахів та вікон ( площа понівеченої шиферної покрівлі на одному медичному складі складає 1872 м², на  іншому – 149 м²). Також розбито шість вікон.

Наразі вже здійснено реєстрацію пошкоджень медичних закладів, проведено оцінку завданих стихією збитків та сформовано кошториси на проведення відновлюваних робіт. Необхідні документи скеровані до управління цивільного захисту населення Чернівецької ОДА для подальшого вжиття заходів з ліквідації наслідків стихійного лиха.