На засіданні ТЕБ НС розглянули стан імунізації населення області

14 серпня у Чернівцях відбулось позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під керівництвом в. о. голови Чернівецької обласної державної адміністрації   Михайла Павлюка.

Активну участь у засіданні взяли фахівці медичної галузі краю, зокрема директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Оксана Андрієць, в. о. директора ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Наталія Гопко, заступник директора Департаменту охорони здоров’я Марія Поліщук та координатор групи експертів ДОЗ за фахом «Педіатрія» Оксана Знак.

Під час засідання комісії було порушено питання важливості імунізації населення області. Особливої уваги під час обговорення учасники засідання приділили стану вакцинації від кору та від дифтерії. В. о. голови Чернівецької обласної державної адміністрації  Михайло Павлюк наголосив на важливості забезпечення належного захисту буковинців від кору та протидії цьому інфекційному захворюванню.

– Звертаю особливу увагу присутніх, зокрема представників районів, на стан захворюваності на кір та рівень вакцинації проти цієї хвороби. Улітку відбувається звичне тимчасове зниження захворюваності. Однак вже з початком нового навчального року кір знову активізується, зокрема серед дитячого населення. Об’єднавши зусилля, ми повинні забезпечити належне виконання заходів із протидії хворобі. Адже це питання безпеки буковинців та населення країни в цілому, – зазначив Михайло Павлюк.

Наталія Гопко поінформувала учасників засідання про стан захворюваності на кір у Чернівецькій області. Крім того, вона зосередила увагу на тому, що протягом поточного року в окремих районах області спостерігається низький рівень імунізації населення, зокрема в Герцаївському, Вижницькому, Глибоцькому, Сторожинецькому районах та місті Чернівці.

Як повідомила Оксана Андрієць, від початку 2019 року в області проти кору щеплено понад 20 тисяч осіб. Залишок вакцин, які розподілені для Чернівецької області, складає 12 тисяч доз. Однак для якомога кращого охоплення мешканців області щепленнями проти кору є необхідність в отриманні ще 6 тисяч доз імунологічного препарату. Відтак, Департамент ОЗ звернеться до Міністерства охорони здоров’я з клопотанням щодо додаткового виділення вакцини проти кору.

Михайло Павлюк підкреслив необхідність посилення заході з імунізації й закликав освітян активно долучатись до проведення інформаційно-просвітницької роботи щодо необхідності щеплень.

Крім того, у ході засідання членам комісії було запропоновано розглянути досвід областей України в частині протидії кору шляхом недопущення невакцинованих школярів без медичних протипоказань до освітнього процесу.