У день покровителя медиків в області відкрили п’яту амбулаторію, збудовану у рамках розвитку сільської медицини

9 серпня – у день пам’яті Святого Великомученика і цілителя Пантелеймона, якого вважають покровителем працівників медичної галузі, у Чернівецькій області відкрили п’яту амбулаторію загально практики – сімейної медицини, зведену у рамках національного проекту «Доступна медицина». Цього разу новий заклад первинної медичної допомоги запрацював у с. Горбова Герцаївського району.

Будівництво нового приміщення амбулаторії здійснювалось з грудня 2018 року. У новозбудованому  приміщенні виконано оздоблювальні роботи з використанням сучасних будівельних матеріалів. Змонтовано високоефективний твердопаливний опалювальний котел та очисну установку. Для маломобільних груп населення здійснено доброустрій прилеглої території та пандус, а також облаштовано внутрішню вбиральню.

Амбулаторія оснащена усім сучасним обладнанням, необхідним для надання первинної медичної допомоги.

Присутній на відкритті в. о. голови Чернівецької обласної державної адміністрації Михайло Павлюк відзначив, що завдяки програмі «Сільська медицина» є змога створювати належні умови з надання медичних послуг населенню Буковини й покращувати доступність якісної медичної допомоги. Також М. Павлюк поінформував, що на черзі – відкриття новозбудованих амбулаторій у селах Мамаївці Кіцманського та Мілієво Вижницького районів.

Директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Оксана Андрієць додає, що відповідно до Наказу від 26.07.2018 року №187 Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства (зі змінами від 5 липня 2019 року №151), на Буковині до об’єктів будівництва у рамках розвитку системи охорони здоров’я у сільській місцевості включено зведення нових амбулаторій загальної практики ще у шести населених пунктах – у Мамализі Новоселицького району, Тарашанах і Молодії Глибоцького району, Лужанах Кіцманського району, Кам’яній Сторожинецького району та у м. Вижниця. Відтак, ще більше мешканців краю зможуть отримувати медичну допомогу європейського рівня.

Фото пресслужби ОДА