Медичним закладам первинної ланки області скерували кошти на придбання службового автотранспорту та обладнання для телемедицини

У рамках розбудови сільської медицини лікувально-профілактичні заклади первинного рівня надання медичної допомоги Чернівецької область отримують новий сучасний автотранспорт та комплекти обладнання для впровадження телемедицини.

Обладнання для телемедицини та автомобілі придбають за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості.

Наразі для закладів первинної медичної допомоги Чернівецької області передбачено 37 службових автомобілів. Від загального числа 9 автівок передбачені для новозбудованих амбулаторій та тих, які будуються. Даний автотранспорт вже придбаний і перебуває у використанні. Щодо решти 28 автомобілів, які отримають існуючі в області амбулаторії, то асигнування з держбюджету на придбання 6 машин були направлені раніше, станом на сьогодні 5 з них вже закуплені. А 7 серпня на 32-ій позачерговій сесії Чернівецької обласної ради було ухвалено рішення «Про внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік», відповідно до якого скеровано кошти на придбання ще 22 одиниць нового службового автотранспорту на загальну суму 11 мільйонів гривень.

Крім того, установи первинки отримають 136 комплектів обладнання для телемедицини. На це було перенаправлено понад 13 мільйонів гривень.