В Опришенах відкрили нову амбулаторію

Подвійне свято сьогодні у селі Опришени Глибоцького району. У день святих апостолів Петра і Павла тут урочисто відкрили амбулаторію загальної практики – сімейної медицини, збудовану у рамках національного проекту «Доступна медицина». Дотепер амбулаторії в Опришенах не було, а медичну допомогу мешканцям надавав лише ФАП. Зважаючи на кількість населення зони обслуговування та динамічні демографічні показники (всього АЗПСМ обслуговує 2600 мешканців Опришен і сусіднього села Слобідка, з яких майже третина – діти до 18 років), було ухвалено рішення збудувати на селі амбулаторію. Її звели у рекордні терміни, забезпечивши пацієнтам і медичному персоналу сучасні європейські умови.

Привітати мешканців Опришен із цією подією завітали в. о. голови Чернівецької облдержадміністрації Михайло Павлюк, заступник голови ОДА Ігор Богатирець, голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян, голова Сучавської повітової ради (Румунія) Георге Флутур, директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, професор Оксана Андрієць, в. о. директора Департаменту капітального будівництва та дорожнього господарства Олександр Пуршага, керівники Глибоцького району та районної медицини, будівельники та інші гості.

– Державна програма «Сільська медицина» наочно демонструє, наскільки держава дбає про найбільш нагальні потреби кожного мешканця, незалежно від місця його проживання, зокрема нашої області. Останніми роками на теренах Буковини за програмою збудовано вже не одну амбулаторію і це є свідченням продуктивної взаємодії різних гілок влади та спадковості хороших справ. Вірю, що незалежно від обставин, сільська медицина і охорона здоров’я в цілому залишаться у числі основних державних пріоритетів, – відзначив присутній на відкритті АЗПСМ с. Опришени в. о. голови Чернівецької ОДА Михайло Павлюк.

Користуючись нагодою, він передав ключі від новенького санітарного автомобіля, який буде у розпорядженні амбулаторії.

З покращенням якості надання медичних послуг і наближенням їх до європейського рівня селян привітав голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян, який також є родом із Опришен. «Неймовірно радий за своїх односельців, за те, що вони зможуть отримувати допомогу у такому красивому добротному приміщенні, яке своїми умовами нічим не поступається сільським закладам наших сусідів із Євросоюзу», – зауважив він.

– Символічно, що саме під час відкриття амбулаторії сюди прилетіла пара лелек. Вони мовби принесли у ваше село нове життя, відображенням чого є новозбудований медичний заклад, – звернулася до присутніх директор Департаменту охорони здоров’я ОДА, професор Оксана Андрієць. – Рада вітати колег як цілої Глибоччини, так і, насамперед, цієї амбулаторії, що відтепер вони зможуть працювати у достойних умовах, маючи на озброєнні необхідне сучасне обладнання. Велика дяка за це всім, хто долучився до доброї справи, а особливо – будівельникам, адже амбулаторія була вкрай потрібною, насамперед, і літнім людям, і батькам маленьких діток.

– Про такі гарні умови та апаратуру, а забезпечені восьмиканальним електрокардіографом, офтальмоскопом , тонометрами тощо, двома комп’ютерами й принтерами, могли тільки мріяти, – каже лікар загальної практики – сімейної медицини АЗПСМ с. Опришени Галина Шкробанець.

У складі закладу лікарський кабінет, оглядова, маніпуляційна, кабінет щеплень, стерилізаційна, денний стаціонар на два ліжка, власна котельня з твердопаливним котлом тощо.

ФОТО А. ГАРГАЛІ