У Чернівцях вчетверте відбувся наймасовіший соціальний профілактично-оздоровчий проект «Медичне містечко»

6 липня у Чернівцях під час проведення «Петрівського ярмарку-2019» відбувся масовий соціальний профілактично-оздоровчий проект «Медичне містечко», організований  КМУ «Обласний центр здоров’я» за сприяння Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, Чернівецької міської ради, Управління забезпечення медичного обслуговування у сфері охорони здоров’я, а також за підтримки лікувально-профілактичних закладів області, міста та місцевих громадських організацій.

– «Медичне містечко» працює в області з 2016 року й має за мету профілактику та попередження інфекційних й неінфекційних захворювань, збереження здоров’я і життя мешканців області, популяризацію здорового способу життя, проведення санітарно-освітньої та комунікаційної роботи. В умовах реформування медичної галузі, коли профілактична ланка стає ключовим компонентом загальної системи охорони здоров’я, подібні проекти стають дедалі затребуваніші серед суспільства. Адже вони сприяють переорієнтуванню медицини з лікувальної на профілактичну, – каже головний лікар КМУ «Обласний центр здоров’я», організатор «Медичного містечка» Андрій Попадюк.

Робота «Медичного містечка» полягає у безоплатних лікарських консультаціях та медичних обстеженнях, які високопрофесійні медичні фахівці здійснюють на вулиці, у спеціально обладнаних палатках і виїзних лабораторіях.

– До вуличної акції наша клініка долучилась вперше. Для нашого колективу як для приватників насамперед важливим є здоров’я людей. Незалежно від форми власності, у всіх організацій – учасників «Медичного містечка» – одна мета і всі ми вболіваємо за одну справу – збереження здоров’я і життя мешканців області, – відзначає керівник клініки мікрохірургії ока «Медікус-Чернівці» Анна Рибарчук. – Тож для того, щоб виїзд наших фахівці був дійсно корисним для людей, привезли із собою якомога більше апаратури для базової діагностики.

Загалом у роботі «Медичного містечка» взяли участь фахівці 13 закладів охорони здоров’я області та міста, приватних установ та громадських організацій.

Мешканцям Чернівців та області, гостям «Петрівського ярмарку» було запропоновано ряд безкоштовних медичних послуг. Зокрема, для всіх охочих безкоштовно проводили: ЕКГ, визначення показників артеріального тиску, дерматоскопію, рефкератометрію, обстеження очного дна, визначення гостроти зору, вимірювання внутрішньоочного тиску, корекції зору, флюорографічне обстеження, експрес-тестування на ВІЛ-інфекцію, вимірювання рівня цукру в крові, профілактичний огляд стану зубів.

Крім того буковинці також могли отримати консультації різних медичних фахівців: кардіолога, ендокринолога, онколога, офтальмолога, терапевта, сімейного лікаря, дерматовенеролога, стоматолога, психолога, а також з питань профілактики і попередження ВІЛ-інфекції/СНІДу та інфекцій, які передаються статевим шляхом, ведення здорового способу життя тощо.