Чернівецький онкологічний диспансер отримав сучасне обладнання, вартістю в 5,8 мільйона гривень

У переддень професійного свята медики Чернівецького обласного онкологічного диспансеру отримали справжній подарунок. У лікувальному закладі презентували і запустили в роботу сучасне медичне обладнання, вартістю  в 5,8 мільйони гривень.

Система ультразвукової діагностики експертного класу, відеосистема з двома ендоскопічними апаратами – відеогастроском та відеоколоноскоп японського виробництва та два апарати для штучної вентиляції легенів були придбані нещодавно для обласного онкологічного диспансеру за сприяння Чернівецької обласної державної адміністрації, Чернівецької обласної ради та Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА.

Нові апарати дозволять покращити лікувально-діагностичний процес в онкодиспансері й сприятимуть своєчасній діагностиці злоякісних та доброякісних новоутворень та покращать умови нагляду за пацієнтами при проведенні наркозно-дихальних заходів.

Сьогодні, 14 червня, керівники обласної влади в. о. голови Чернівецької ОДА Михайло Павлюк, голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян та керівник медичної галузі області Оксана Андрієць відвідали онкологічний диспансер й ознайомились з роботою нового обладнання.

– У нашій області кожного року діагностується біля 2,2 тисячі нових випадків злоякісних новоутворень. Рак є причиною близько 15% всіх смертей, поступаючись лише смертності від серцево-судинних захворювань. Майже 35% померлих від раку – особи працездатного віку. Аби запобігти таким значним втратам, покращуємо діагностику злоякісних новоутворень та впроваджуємо сучасні методи лікування за допомогою інноваційних технологій. Наразі онкологічна служба отримала ряд нової дороговартісної апаратури, а до кінця поточного року заплановано придбання ще декількох апаратів, зокрема ендоскопічного обладнання для малоінвазивної хірургії, біохімічний та гематологічний аналізатори, на загальну суму майже в 4 мільйони гривень, – каже головний лікар Чернівецького обласного онкодиспансеру Ілля Тащук.

Принагідно керівники обласної влади та системи охорони здоров’я привітали колектив онкологічного диспансеру з прийдешнім професійним святом і вручили працівникам мед закладу Почесні грамоти та Подяки.