В області відзначили День медичного працівника – 2019

13 червня у палаці «Академічний» в Чернівцях відбулись урочисті заходи з нагоди Дня медичного працівника, який щорічно відзначають у третю неділю червня.

Привітати працівників охорони здоров’я області з професійним святом до палацу «Академічний» прийшло чимало поважних гостей з числа керівників обласної та міської влади, народних депутатів України, депутатів Чернівецької обласної ради, керівників громадських організацій, волонтерів, духовенства тощо.

На адресу медичних працівників лунало багато гарних привітань та висловлявань вдячності. В. о. голови Чернівецької ОДА Михайло Павлюк, голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян та заступник Чернівецького міського голови Олександр Паскар у своїх вітальних словах подякував медикам за їхню сумлінну і важку щоденну працю та побажав міцного здоров’я, родинного затишку, достатку і тепла.

Зокрема очільник облдержадміністрації зосередив увагу на успішності виконання першого етапу медичної реформи, зокрема впровадженні змін у сільській медицині, розвиткові медичної науки та освіти, підготовці висококваліфікованих медичних працівників, забезпеченні роботи урядової програми «Доступні ліки» тощо.

– Основний кредит довіри усіх медичних працівників області – це вдячність пацієнтів. Тому кожен з тих, хто підписав декларацію, обрав собі хорошого сімейного лікаря, а кожен лікар з великою кількістю пацієнтів отримав підвищення заробітної плати. Це яскравий приклад того, як громада, центральна та місцева влада і безпосередньо лікарська спільнота разом показують ефективний результат роботи, – підкреслив Михайло Павлюк.

Свою повагу та підтримку медичної спільноти Буковини засвідчили й народні депутати України Микола Федорук та Іван Рибак. Вони також завітали на урочисті заходи з почесною місією – привітати медичних фахівців з професійним святом.

З особливо теплими побажаннями та подякою до медиків – своїх колег – звернулась директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, доктор медичних наук, професор, Заслужений лікар України Оксана Андрієць.

– Професійне свято для нас, як певний рубіж. У цей день аналізуємо проведену роботу й будуємо плани на майбутнє. Серед останніх подій найзнаковішим стало те, що завдяки українському законодавству про розвиток і доступність сільської медицини, наразі вже маємо в області три сучасні новозбудовані амбулаторії. Триває будівництво ще шести аналогічних закладів. Також варто відзначити, що впродовж минулого року медична галузь краю отримала значні капіталовкладення, зокрема в сумі понад 100 мільйонів гривень. Це кошти, які були скеровані з обласного, районного та бюджетів ОТГ. Крім того, завдяки підтримці народних депутатів охорона здоров’я Буковини отримала ще понад більше 28 мільйонів гривень з Державного фонду регіонального розвитку. Усі ці кошти були направленні на розвиток медичної галузі краю, – відзначила Оксана Андрієць. – Водночас, не зупиняємось на досягнутому. Вже незабаром в Чернівецьку область надійдуть понад 30 нових автомобілів для закладів первинної ланки та стільки ж комплектів телемедичного обладнання. Стоїмо на дорозі важливих завдань, великих звершень і непередбачених можливостей. Кожен мріє про завтрашній кращий день. Я разом із колективом Департаменту ОЗ прикладемо максимум зусиль, щоб усі ваші сподівання були виправданні. Шановні колеги, зі святом Вас.

Під час урочистостей кращих працівників системи охорони здоров’я Буковини за багаторічну сумлінну працю, значний особистий внесок в розвиток галузі охорони здоров’я та з нагоди професійного свята – Дня медичного працівника – відзначено Почесними грамотами, Подяками та відзнаками Чернівецької обласної державної адміністрації, Чернівецької обласної ради, Чернівецької міської ради, Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, ВДНЗ України “Буковинський державний медичний університет”, Чернівецької обласної профспілки працівників охорони здоров’я.

Окремо в ході урочистих заходів Подяки Департаменту ОЗ було вручено й громадським діячам, волонтерам, благодійникам краю за активну громадянську позицію та активну співпрацю з системою охорони здоров’я області. Волонтери  у свою чергу також на знак подяки відзначили медичну спільноту Буковини нагородою.