Сімейних лікарів краю відзначили Подяками з нагоди професійного свята

В області вперше відзначають Всесвітній день сімейного лікаря

19 травня в Україні відзначатимуть Всесвітній день сімейного лікаря. Професійне свято лікарів первинної медичної допомоги запроваджене у нашій державі у 2017 році, тож є досить новим для українського суспільства.

За ініціативи Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА цьогоріч вперше Всесвітній день сімейного лікаря відзначили на Буковині.

– Професійне свято лікарів первинної ланки існує в Україні вже протягом трьох років. У 2017-ому наша держава долучилась до інших країн світу, які відзначають Всесвітній день сімейного лікаря ще з 2010 року. Запроваджуємо нові святкові традиції й в охороні здоров’я Чернівецької області, тож цього року вперше відзначили професійне свято лікарів первинної медичної допомоги. Зважаючи на важливу роль «первинки» у діяльності усієї медичної галузі, Всесвітній день сімейного лікаря швидко набуде популярності в нашому суспільстві, – каже заступник начальника управління Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА – начальник відділу реформ медицини управління реформ медицини та кадрової політики Альона Чайковська.

У рамках відзначення в області професійного свята лікарів первинної медичної допомоги 14 травня у Хотині та Сторожинці відбулись урочисті наради. До участі у засіданні, яке було проведене у Хотині, запросили керівників центрів ПМСД та сімейних лікарів Сокирянського, Кельменецького, Новоселицького, Глибоцького, Герцаївського, Хотинського районів та медичних закладів ОТГ даних територій. До урочистостей у Сторожинці долучились головні лікарі центрів ПМСД та сімейні лікарі Вижницького, Путильського, Кіцманського, Заставнівського, Сторожинецького та медичних закладів ОТГ цих територій відповідно.

Від імені директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Оксани Андрієць сімейних лікарів привітала Альона Чайковська. Найбільш сумлінних працівників відзначили Подяками Департаменту ОЗ за високий професіоналізм та вагомий особистий внесок у розвиток медичної галузі краю.

Окремо привітання та Подяки за розвиток донорського руху на Буковині сімейні лікарі отримали від головного лікаря Чернівецького обласного центру служби крові Анжеліки Каланчі.

Також на адресу лікарів первинної ланки пролунали привітання від представників місцевих райдержадміністрацій та районних рад.