Перинатальний центр в області зводять за усіма найсучаснішими вимогами

Сьогодні, 14 травня, на об’єкті реконструкції приміщення Чернівецького обласного перинатального центру відбулась розширена робоча нарада керівництва обласної влади, медиків, будівельників, представників експертно-наукового середовища, громадськості та працівників мас-медіа.

– Обласний перинатальнийцентр – дуже важливий об’єкт, де з 2012 року проведено чималий фронт будівельно-монтажних робіт. Даний проект від початку планувався як об’єкт державного значення, де були закладені кошти повністю з державного бюджету та передбачалась повноцінна державна підтримка. Відповідно, без державного фінансування не зможемо його завершити. Докладаючи усіх зусиль до якомога швидшого закінчення даного будівництва, яке наразі є одне з найбільш пріоритетних в області, я скерував лист обласної державної адміністрації до Президента України та Кабінету Міністрів Україні щодо необхідності фінансової підтримки добудови перинатального центру. Сподіваюсь на позитивний результат найближчим часом.  Загалом, на будівельні роботи ще потрібно 17 мільйонів гривень. Крім того, що стосується медичної частини функціонування даного об’єкта, вона також має супроводжуватись співфінансуванням з держбюджету, – відзначив під час наради в. о. голови Чернівецької обласної державної адміністрації Михайло Павлюк.

У ході наради було обговорено хід здійснення реконструкції приміщення пологодопоміжного закладу, стан проведення монтажу медичного обладнання та визначено найближчу перспективу щодо ведення даного будівництва. Також усі охочі мали змогу ознайомитись із результатом вже проведеної роботи, зокрема учасники наради оглянули майбутні індивідуальні пологові зали, відділення інтенсивної терапії для дорослих, неонатальну реанімацію, відділення патології вагітності тощо.

Як зосередила увагу директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, доктор медичних наук, професор Оксана Андрієць, монтаж обладнання та загальнобудівельні роботи здійснюються, відповідно до сучасних європейських стандартів,  за якими було скореговано проектно-кошторисну документацію. Насамперед, тут проведено вентиляційну систему, яка працюватиме під позитивним тиском повітря й забезпечуватиме підтримку належного мікроклімату та санітарного режим у приміщеннях установи. Також здійснено підведення системи медичних газів до усіх палат відділень інтенсивної терапії та до кожної палати відділення патології вагітності. Усі пологові зали, палати інтенсивної терапії, палати інших відділень оздоблені та покриті спеціальними медичними будматеріалами, які дозволять здійснювати належну санітарну обробку, що вкрай важливо для перинатального центру.

За інформацією директора Департаменту капітального будівництва та дорожнього господарства Чернівецької ОДА Олександра Пуршаги, стан готовності приміщення перинатального центру складає близько 80%. У цілому, на реконструкцію даного об’єкта вже витрачено майже 126 мільйонів гривень. Наразі будівельні роботи тривають. На початку 2019 року на це були скеровані 27 мільйонів гривень, невикористаних протягом 2018-го. Зокрема, здійснюється благоустрій території довкола пологодопоміжного закладу, внутрішні оздоблювальні роботи, підключення сантехнічної та електромереж, водопроводу.