В області обговорили питання організації спостереження вагітних

12 квітня в Чернівцях за участю директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації Оксани Андрієць відбулась нарада, присвячена питанням організації спостереження та ведення вагітних на різних рівнях надання медичної допомоги, зокрема на первинному.

У засідання взяли участь експерти Департаменту ОЗ з акушерського-гінекологічної служби та керівники закладів первинної медичної допомоги – районних центрів первинної медико-санітарної допомоги, центрів первинної медико-санітарної допомоги та амбулаторій ОТГ.

Основне питання, яке було розглянуто в ході наради, – це роль служби планування сім’ї та центру антенатальної охорони плоду в роботі лікаря загальної практики. На цьому та інших важливих питаннях планування і ведення вагітності детально зупинились у своїх доповідях експерт ДОЗ з медичної генетики, керівник обласного центру антенатальної охорони плоду та медичної генетики обласного медичного діагностичного центру Ольга Максіян та експерт ДОЗ з питань планування сім’ї, завідувач обласного центру планування сім’ї обласного медичного діагностичного центру Яна Марфіна.

Окремо на проблемних моментах щодо організації роботи спостереження вагітних, збереження репродуктивного здоров’я, підготовки до вагітності, плануванні народження здорових дітей зосередив увагу координатор групи експертів ДОЗ за фахом «Акушерство та гінекологія», заступник головного лікаря КМУ «Міський клінічний пологовий будинок №1» Василь Ринжук.

Підвела підсумки обговорення Оксана Андрієць, відзначивши важливість забезпечення належного спостереження вагітних в області та покращення координації роботи фахівців акушерсько-гінекологічної служби та первинної ланки.

– У ході трансформації системи охорони здоров’я відбувається зміна перерозподілу функцій тих чи інших служб. Незважаючи на дану перебудову, маємо забезпечити належний рівень надання медичної допомоги, зокрема й пологодопоміжної. Питання надання якісної медичної допомоги матерям і дітям є пріоритетним, відповідно чимала увага зосереджена на тому, щоб забезпечити ефективність даної роботи в умовах реформування охорони здоров’я. Подібні семінари і наради дозволяють врахувати новації, які принесла трансформація медичної галузі, і налагодити взаємодію відповідних служб на рівні усієї області, – каже керівник Департаменту ОЗ.