Медики заохочували працівників Управління поліції охорони вакцинуватись від кору

Сьогодні, 11 квітня, у приміщенні Управління поліції охорони в Чернівецькій області відбулась зустріч медичних фахівців із працівниками поліції, у ході якої експерти охорони здоров’я розповіли працівникам Управління про особливості захворювання на кір, зосередили увагу на складній епідемічній ситуації щодо цієї хвороби та спонукали захиститися від кору, отримавши профілактичне щеплення.

– Відповідно до Наказу Міністерства охорони здоров’я України, працівники силових структур, у тому числі Управління поліції охорони, належать до груп професійного ризику щодо захворювання на кір, а відтак обов’язково повинні отримати щеплення. Задля кращого охоплення буковинців вакцинацією проти кору і забезпечення належного рівня імунізації населення області, який для зупинення спалахів має скласти 95%, вирішили провести роз’яснювальну роботу у середовищі працівників силових структур і поінформувати про необхідність вакцинації та ризики, пов’язані з відмовами від щеплення, – каже головний спеціаліст відділу медичної допомоги матерям і дітям управління медичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Олександра Гира.

Як відзначив координатор грипи експертів Департаменту охорони здоров’я за фахом «Епідеміологія», завідувач відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» Юрій Падурару, з-поміж загальної кількості захворілих на кір в області чималий відсоток дорослого населення.

– З 2017 року в Чернівецькій області зареєстровано 5577 випадків захворювання на кір. Серед загального числа близько 2 тисяч осіб – це доросле населення. Велику кількість складають дорослі у віці старше 30 років. Саме в цій групі захворілих на кір спостерігається найбільше ускладнень перебігу хвороби. Загалом зафіксовано ускладнення внаслідок кору майже у 400 дорослих осіб. Оскільки епідемічна ситуація показує, що доросле населення краю, як і дитяче, недостатньо захищене від кору, важливо забезпечити потрібний рівень імунізації й дорослих, – пояснює Юрій Падурару.

Під час зустрічі працівники поліції охорони також отримали інформацію від експерта Департаменту охорони здоров’я з інфекційних хвороб Юрія Рандюка щодо перших симптомів кору, високої контагіозності інфекції, важкості перебігу, профілактики тощо.

На завершення зустрічі працівники Управління поліції охорони поспілкувались з медичними експертами у форматі запитання-відповідь.