Сімейні лікарі вдосконалювали професійну майстерність та опановували сучасні підходи профілактики, діагностики та лікування захворювань

Сьогодні, 19 березня, у Чернівцях відбулась регіональна науково-практична конференція «Актуальні питання діагностики, лікування та профілактики поширених захворювань внутрішніх органів у практиці сімейного лікаря» у рамках засідання Чернівецької обласної асоціації сімейних лікарів та переривчастих курсів сімейних лікарів.

Форум проходив під головуванням заступника начальника управління – начальника відділу реформ медицини управління реформ медицини та кадрової політики Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Альони Чайковської та президента ГО «Чернівецька обласна асоціація сімейних лікарів», завідуючої кафедри сімейної медицини ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» Лариси Сидорчук, а також за участю керівників центрів первинної медико-санітарної допомоги, науковців БДМУ, сімейних лікарів.

– У ході трансформації системи охорони здоров’я сімейний лікар стає ключовою фігурою у процесі надання медичної допомоги. Відтак,  необхідно, щоб лікар «первинки» умів координувати свою роботу з іншими службами охорони здоров’я. Також важливо забезпечити фахівцям первинної медичної допомоги можливість безперервного розвитку та доступ до актуальної інформації про нові підходи діагностично-лікувальних методик. Оскільки Департамент охорони здоров’я має тісну співпрацю з кафедрою сімейної медицини та нашою місцевою профільною асоціацією, лікарі-практики не відчувають дефіциту в новій інформації щодо своєї діяльності та мають доступ до постійного навчання, – відзначає Альона Чайковська.

Під час конференції фахівці первинної медичної допомоги мали нагоду почути ряд цікавих доповідей: «Основні зміни парадигми діагностики та лікування АГ відповідно до Європейських рекомендацій 2018 року», «Взаємодія служб надання медичної допомоги: первинної та екстреної. Що важливо знати сімейному лікарю», «Алергози у дітей: надання первинної медичної допомоги відповідно до діючих протоколів», «Наркотики, алкоголь і діти: соціально-методичні аспекти. Взаємодія служб ПМД та наркодиспансеру» тощо.

У кінці конференції Альона Чайковська провела робочу нараду з сімейними лікарями.