Представники тендерних комітетів та фінансистів ЛПЗ області обговорювали проблемні питання щодо проведення публічних закупівель

На базі ОКУ «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» відбувся семінар-навчання для представників тендерних комітетів та фінансистів ЛПЗ області з питань дотримання медичними установами Закону України «Про публічні закупівлі». Як відзначила, відкриваючи захід заступник начальника управління фінансової політики, звітності та правового забезпечення Департаменту охорони здоров’я ОДА – начальник відділу,  головний бухгалтер Олена Русінко, нинішня нарада є першою з цілої низки подібних навчань. «Необхідність у них виникла через те, що, на жаль, не всі фахівці з питань проведення закупівель галузі чітко знають норми діючого законодавства, за дотриманням яких постійно слідкує державна служба аудиту, відповідний відділ Національної поліції та інші контролюючі органи. Тому, щоб запобігти імовірним порушенням у цій важливій сфері Департаментом ініційовано проведення таких семінарів- навчань”,  – відзначила О. Русінко.   

За її пропозицією, перша зустріч пройшла у формі запитань-відповідей, коли на конкретних прикладах із практики лікувально-профілактичних установ присутні на нараді розбирали алгоритм дій та правильність проведення публічних закупівель ліків, обладнання тощо.

У нараді також взяла участь експерт ДОЗ з питань проведення тендерних закупівель Т. Шелест, яка разом із О. Русінко навчала фахівців ЛПЗ, розбирала разом із ними приклади з практики, відповіла на численні запитання аудиторії.