В області відрегульовують механізм надання виїзної спеціалізованої консультативної меддопомоги

14 березня у Чернівцях відбулась нарада за участю фахівців Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, працівників відділу медицини катастроф та виїзної консультативної медичної допомоги Чернівецького обласного центру екстреної медичної допомоги та лікарі-консультантів щодо упорядкування надання виїзної спеціалізованої консультативної медичної допомоги в лікувально-профілактичних закладах області.

Як відзначив начальник управління фінансової політики, звітності та правового забезпечення Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Іван Тріска, наприкінці минулого року було оновлено нормативно-правові документи, які регламентують надання виїзної спеціалізованої консультативної меддопомоги, й виникла необхідність відрегулювання даного механізму. Крім того, важливо упорядкувати систему оплати праці лікарям-консультантам, які виїжджають на виклики санавіації в заклади охорони здоров’я. Запропоновані регуляторні впровадження спрямовані на значне спрощення механізму оплати праці лікарів-консультантів і під час спільного обговорення були схвалені до впровадження.

Згідно із законодавством, оплата праці лікаря-консультанта визначається за годинною тарифною ставкою та проводиться раз на місяць лікувальним закладом, адміністрація якого викликала лікаря-консультанта на підставі рапорту та довідки про виконану роботу, де зазначається фактично відпрацьований час, зокрема й час витрачений на доїзд.

Впровадження нового Наказу Департаменту ОЗ дозволило оптимізувати кількість викликів лікарів-консультантів у лікувальні установи області та спонукало керівників лікувально-профілактичних закладів аналізувати обґрунтованість викликів того чи іншого лікаря-консультанта.

Вже упродовж трьох місяців роботи нового Наказу кількість викликів лікарів виїзної спеціалізованої консультативної меддопомоги у лікувальні установи зменшилась на 30-40%.