16 медичних сестер Буковини вивчали у столиці сучасні дезінфектологічні технології

Нещодавно у Києві відбувся семінар для медичних сестер «Сучасні дезінфектологічні технології в профілактиці інфекцій, пов’язаних з наданням медичної допомоги». За сприяння Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА та Асоціації медичних сестер Чернівецької області його відвідали 16 медсестер з Буковини, зокрема працівниці Чернівецької обласної клінічної лікарні, Лікарні швидкої медичної допомоги, Чернівецького обласного онкологічного диспансеру та ряду районних лікувально-профілактичних закладів.

Як розповідає учасниця семінару, старша медична сестра відділення анестезіології та інтенсивної терапії Чернівецької обласної клінічної лікарні Ірина Мартинова, програма навчань була насиченою та цікавою й передбачала ряд доповідей та практичних занять. Медсестри мали нагоду ознайомитись із новими підходами до організації проведення дезінфекційних заходів в організаціях охорони здоров’я, сучасними методами стерилізації виробів медичного призначення, сучасними технологіями дезінфекції поверхонь лікарняного середовища тощо.

Інша учасниця навчань, старша медична сестра відділення хірургії судин Чернівецької обласної клінічної лікарні Світлана Тофан додає, що доцільність і важливість даного семінару важко переоцінити. Оскільки він дозволив медсестрам у своєму професійному середовищі розібрати, проаналізувати й обговорити особливості та дискусійні питання щодо нормативно-правових документів, які регламентують дотримання санепідрежиму в закладах охорони здоров’я.