Керівник медичної галузі краю відвідала з робочим візитом Заставнівський район

Сьогодні, 15 березня, директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації Оксана Андрієць та головний лікар Чернівецького обласного онкологічного диспансеру, координатор грипу експертів Департаменту ОЗ за фахом «Онкологія» Ілля Тащук здійснили робочу поїздку у Заставнівський район.

У ході візиту на Заставнівщину керівники медичної галузі разом із головним лікарем Заставнівської центральної районної лікарні Василем Липкою та головним лікарем КНП «Заставніський центр ПМСД» Любомиром Шевчуком відвідали Юрківецьку об’єднану територіальну громаду, де Оксана Андрієць провела особистий прийом громадян. Оскільки до складу Юрківецької ОТГ входить шість населених пунктів, у котрих мешкає понад 10 тисяч населення, на прийом записались чимало охочих. В основному звертались із питаннями щодо проходження лікування, забезпечення людей з обмеженими фізичними можливостями засобами індивідуальної гігієни, організації надання лікарської первинної медичної допомоги в усіх населених пунктах ОТГ тощо.

Під час наради керівників системи охорони здоров’я за участю голови Юрківецької ОТГ Віталія Шафера та старост населених пунктів даної громади було обговорено нові умови виписки рецептів за урядовою програмою «Доступні ліки», які стартують вже з квітня, а також розглянуто можливість будівництва нової сучасної амбулаторії у Юрківцях та забезпечення медзакладу санітарним автотранспортом.

Опісля Оксана Андрієць ознайомилась з роботою ряду відділень Заставнівської ЦРЛ та поспілкувалась із тамтешніми пацієнтами та медперсоналом.

Окремо під час робочої поїздки було порушено питання про рівень онкологічної захворюваності у районі та якість надання медичної допомоги хворим на рак. Зокрема, Ілля Тащук звернув увагу на стан здійснення онкопрофоглядів та зменшення кількості вперше діагностованих онкохворих у районі за останнє десятиліття з 150 до 124 осіб. Також було відмічено підвищення рівня онконастороги та покращення роботи первинної ланки в плані профілактики злоякісних новоутворень.

Крім того, медики проаналізували доступність паліативних хворих до адекватного знеболення та відзначили, що вже найближчим часом виписування рецептів на отримання наркотичних анальгетиків проводитимуть сімейні лікарі й пацієнти забезпечуватимуться даними препаратами безкоштовно.

На завершення поїздки директор Департаменту ОЗ провела обговорення з керівниками ЦРЛ та Центру ПМСД щодо ходу трансформації системи охорони здоров’я у Заставнівському районі.