У Центрі розвитку місцевого самоврядування обговорили формування системи громадського здоров’я в області

Сьогодні, 15 березня, у Чернівцях на базі Центру розвитку місцевого самоврядування відбувся семінар «Формування безпечного середовища в ОТГ», у якому взяли участь представників Головного управління ДСНС у Чернівецькій області, Національної поліції та Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, а також представники об’єднаних територіальних громад.

У ході семінару учасники розглянули ряд актуальних питань з приводу функціонування об’єднаних територіальних громад, зокрема формування системи пожежної безпеки в громадах, створення центрів безпеки громадян, а також щодо розбудову системи громадського здоров’я.

З доповіддю «Формування системи громадського здоров’я – регіональний та місцевий вимір» виступив заступник директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА – начальник управління реформ медицини та кадрової політики Юрій Лесюк. Він зосередив увагу на основних принципах громадського здоров’я і на тому, що розбудова даного напрямку медичної галузі здійснюється відповідно до напрацювань європейських країн.

– Центральним органом системи громадського здоров’я є Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України. На рівні областей триває створення регіональних центрів громадського здоров’я. Заплановано, що це будуть комунальні заклади, фінансування яких здійснюватиметься за рахунок обласного бюджету. У районах не передбачається створення закладів громадського здоров’я. Однак вертикаль системи цього напрямку медичної галузі не закінчується на обласному рівні. У громадах на місцях функції системи громадського здоров’я будуть покладені на сімейних лікарів, котрі у свою чергу отримуватимуть інформацію та методичні рекомендації щодо профілактики, попередження та протидії того чи іншого захворювання й доноситимуть її до своїх пацієнтів, – пояснює Юрій Лесюк.   

Також, як відзначив заступник директора Департаменту охорони здоров’я, формування та розвиток системи громадського здоров’я є одним з пріоритетних у рамках трансформації медичної галузі в Україні. Передбачається, що дана служба має стати ключовим компонентом загальної системи охорони здоров’я, який покликаний спрямувати зусилля на збільшення тривалості життя, запобігання захворюванням, продовження активного та працездатного віку. Опісля у форматі діалогу учасники семінару обговорили проблемні питання сфери громадського здоров’я, які вже сьогодні є на окремих територіях.