У Кіцмані лікарі «первинки», «вторинки» та фахівці служби екстреної меддопомоги вчились ефективно співпрацювати

Сьогодні, 14 березня, у Кіцмані відбувся семінар «Співпраця служби екстреної медичної допомоги з первинною медичною допомогою та надання якісної невідкладної допомоги». У навчаннях взяли участь фахівці Чернівецького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, лікарі первинної медичної допомоги Кіцманського району, а також фахівці відділення медицини невідкладних станів Кіцманської ЦРЛ.

Одним з основних питань, яке учасники семінару розглядали, було питання логістики своєчасної доставки пацієнтів у медичні заклади. Зокрема, найбільше уваги приділили маршрутизації пацієнтів з гострими коронарними синдромами та гострими порушеннями мозкового кровообігу.

– Від ефективності співпраці служби екстреної медичної допомоги з іншими ланками залежить якість надання медичної допомоги мешканцям області та нерідко життя пацієнтів. Відтак, час від часу відпрацьовуємо взаємодію та координацію роботи між усіма рівнями системи охорони здоров’я. Наразі найбільше уваги зосереджуємо на «первинці». Вже провели навчання у медичних установах міста Чернівці, а також у Заставнівському та сьогодні у Кіцманському районах. Найближчим часом плануємо здійснити виїзди і в інші райони області, – каже заступник директора з медичної роботи Чернівецького обласного центру ЕМД та МК Сергій Паушак.

Крім того, під час семінару завідувач навчально-тренувального відділу Микола Смук провів тренінг щодо техніки здійснення базової серцево-легеневої реанімації, відповідно до сучасних європейських вимог.

Оремо в ході навчань за участю заступника головного лікаря КП «Кіцманський районний некомерційний центр ПМСД » Сергія Мельничука було обговорено стан проведення вакцинації населення у Кіцманському районі.