Сучасні кардіохірургічні операції стали більш доступними для буковинців

З моменту придбання ангіографа в обласному кардіоцентрі проведено понад 400 оперативних та інтервенційних втручань

У рамках Урядової програми «Рятуємо серця України», відповідно до якої в Україні здійснюється розбудова мережі реперфузійних центрів – національного стандарту лікування гострих коронарних синдромів, торік у вересні на Буковині запрацювала сучасна інтервенційна ангіографічна система японського виробництва. Ангіограф був придбаний на умовах співфінансування за кошти Державного та обласного бюджетів. Аналогічне обладнання широко використовується в провідних клініках країн Європи.

Важливим є те, що дане обладнання дозволило забезпечити сучасне надання медичної допомоги при інфаркті міокарда, зокрема здійснювати стентування, та сприяло налагодженню роботи реперфузійної мережі в Чернівецькій області. Регіональна реперфузійна мережа є золотим стандартом в лікуванні гострих коронарних синдромів, а відтак, стратегічним напрямком в боротьбі з серцево-судинними захворюваннями, котрі очолюють структуру причин смертності в Україні. За умов якісного функціонування реперфузійної системи та своєчасної діагностики інфаркту міокарда, летальність від нього можна знизити в 3-4 рази.

Відтак, високоспеціалізована кардіохірургічна допомога стала більш доступною для буковинців. При цьому, для хворих з гострим інфарктом міокарда передбачено використанням розхідних матеріалів та медикаментів, отриманих за Державною програмою МОЗ України та Регіональною програмою «Зупинимо інфаркт».

Як інформують в Чернівецькому обласному кардіологічному центрі, з моменту запуску ангіографа та старту роботи відділення інтервенційної кардіології і реперфузійної терапії станом на 13.02.2019 року в центрі було здійснено 402 оперативних та інтервенційних втручання, з яких:

101 – ургентне стентування коронарних артерій при гострому інфаркті міокарда;

51 – встановлення штучних водіїв ритму;

68 –  планових стентувань коронарних артерій;

182 – планові коронаровентрикулографії.