Онкологи підбили підсумки роботи за минулий рік

Днями у Чернівецькому обласному онкологічному диспансері відбулась підсумкова нарада з питань роботи онкологічної служби області протягом 2018 року.

У засідання взяли участь: заступник начальника управління  Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА – начальник відділу медичної допомоги дорослим управління медичної допомоги населенню Василь Павлюк, головний лікар обласного онкодиспансеру, координатор групи експертів Департаменту ОЗ за фахом «Онкологія» Ілля Тащук, професор кафедри онкології та радіології БДМУ, експерт Департаменту ОЗ з онкології Олександр Іващук, фахівці онкологічного диспансеру та онкологи центральних районних лікарень.

У ході наради її учасники обговорили основні показники діяльності служби за минулий рік та основні стратегічні напрямки роботи, розвиток яких передбачений цьогоріч.

Загальний детальний аналіз роботи служби провів Олександр Іващук. Опісля з доповіддю щодо статистичних показників роботи онкологічного диспансеру виступила заступник головного лікаря медзакладу Ірина Гонца, а щодо перспективних напрямків роботи служби, передбачених на 2019 рік, учасників засідання поінформував Ілля Тащук.

Зі свого боку Василь Павлюк зосередив увагу на координації роботи та співпраці фахівців онкологічної служби з медустановами області та фахівцями інших служб системи охорони здоров’я.

– Оскільки у структурі захворювань рак займає одне з перших місць, наразі чимало уваги в медичній галузі приділено боротьбі з цим захворюванням та розвитку онкологічної служби. Передусім, у плані підсилення технічної бази онкологічного диспансеру і впровадження сучасних методів діагностики та лікування онкологічних хворих. Впродовж останнього п’ятиріччя вдалось зробити суттєві кроки щодо оновлення медичного обладнання в даному закладі. Крім того, завдяки підтримці керівництва обласної влади та депутатів обласної ради, які розуміють важливість забезпечення належної роботи онкологічної служби, на 2019 рік передбачено придбання ще ряду надсучасних медичних апаратів для вдосконалення малоінвазивних та лапароскопічних методів лікування, – відзначає директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Оксана Андрієць. – Водночас, триває активна робота щодо продовження реконструкції відділень даного закладу, аби покращити умови перебування в онкодиспансері важкохворих пацієнтів.

Як пояснює Ілля Тащук, обладнання, закупівля якого цьогоріч запланована для онкодиспансеру, дозволить впровадити і розвивати такий важливий і потрібний напрямок роботи, як оперативні втручання при гінекологічній та абдомінальній онкології.