Кіцманські медики відпрацьовували європейську тактику надання екстреної меддопомоги на змаганнях у Польщі

Команда КНП “Кіцманська центральна районна лікарня” взяла участь в ХІV зимових медичних змаганнях, які проходили в Бєльському повіті Республіки Польща у кінці січня – на початку лютого нинішнього року.

Цьогоріч кіцманські медики їздили до Польщі разом із представниками місцевої влади. Делегацію очолив т.в.о. голови Кіцманської РДА Юрій Косар. До поїздки також долучились староста с. Шипинці Василь Нявчук та депутат Неполоківецької об’єднаної територіальної громади Володимир Воронюк.

Кіцманські медики відвідують дані змагання з 2011 року і основною їх метою є відпрацювання сучасної європейської методики надання екстреної медичної допомоги та міжнародна співпраця. Змагаючись із колегами-іноземцями, котрі є представниками провідних країн Європи, буковинці переймають передовий досвід роботи в надзвичайних умовах та вдосконалюють свої вміння й підвищують професіоналізм.

Щороку команда медиків частково змінює склад, аби опанувати європейську тактику надання екстреної медичної допомоги могло якомога більше працівників лікарні. Відтак, на зимових змаганнях 2019 року медична бригада Кіцманської ЦРЛ була представлена у складі: головного лікаря районної лікарні Володимира Хромюка, заступника головного лікаря Дмитра Фівчука, лікаря відділення медицини невідкладних станів Артема Руснака, фельдшера Ігоря Кочана та водія Василя Олексюка.

В цілому змагання передбачали щонайменше 8 завдань, які полягали в наданні медичної допомоги потерпілим після ножових поранень, сортуванні великої кількості постраждалих у ДТП, гасінні полум’я та наданні медичної допомоги працівнику служби надзвичайних ситуацій, який підчас гасіння пожежі втратив свідомість, завданні для водія піднятись у важкодоступну гірську місцевість тощо.

Ускладнили етапи змагань тим, що переважна їх більшість відбувалась у нічний час.

У ході змагань кіцманчани гідно представили Буковину на міжнародних змаганнях й отримали безцінний професійний досвід роботи під час надзвичайних ситуацій та у складних умовах.