Відбулось засідання Госпітальної ради Західного округу

7 лютого у м. Сторожинець відбулось засідання Госпітальної ради Західного округу Чернівецької області, до якого входять Сторожинецький, Вижницький та Путильський райони.

У засіданні взяли участь 13 членів Госпітальної ради від об’єднаних територіальних громад  та зазначених районів області. До засідання також долучились фахівці Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА – заступник начальника управління Департаменту – начальник відділу реформ медицини управління реформ медицини та кадрової політики Альона Чайковська, головний спеціаліст відділу медичної допомоги дорослим управління медичної допомоги населенню Департаменту Мирослава Перепічка.

Під час засідання було розглянуто Проект перспективного плану розвитку Західного госпітального округу Чернівецької області на період 2019 – 2023 рр. Обговорення даного питання супроводжувалось жвавою дискусією. Зрештою, у зв’язку з відсутністю пропозицій від членів Госпітальної ради щодо розвитку медичних закладів та інфраструктури у Вижницькому і Путильському районах, Проект перспективного плану відправили на доопрацювання.

Опісля з доповіддю виступила Альона Чайковська, під час якої вона зосередила увагу на основних завданнях госпітальної ради, відповідно до чинного законодавства, і проаналізувала  обсяг вторинної медичної допомоги, який надаватимуть багатопрофільні лікарні інтенсивного лікування І та ІІ рівнів для забезпечення гарантованого своєчасного доступу населення до послуг вторинної, у тому числі екстреної, медичної допомоги належної якості в межах створеного госпітального округу. Також представник Департаменту ОЗ зупинилась на розвитку лікувально-профілактичних закладів Сторожинецького, Вижницького та Путильского районів. Водночас, висловивши сподівання, що вже найближчим часом в Західному госпітальному окрузі Госпітальною радою буде проведений моніторинг медичних закладів, який дозволить всебічно й усесторонньо проаналізувати стан медичної галузі в окрузі і остаточно визначитись з перспективами розвитку та затвердити План.

Крім того, у ході засідання було затверджено положення про Госпітальну раду Західного госпітального округу Чернівецької області.

 

Нагадуємо, що госпітальний округ – територіальне об’єднання закладів охорони здоров’я в одну мережу за принципом доступності, густоти та кількості населення, наявності готових лікувальних закладів, усталених шляхів доставки пацієнтів та дорожнього сполучення.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 № 411-р «Про затвердження складу госпітальних округів Чернівецької області» на Буковині визначено 3 округи: Західний (Сторожинецький, Вижницький, Путильський  райони), Центральний (м.Чернівці, Заставнівський, Глибоцький, Герцаївський, Кіцманський райони), Східний (Новоселицький, Хотинський, Кельменецький, Сокирянський райони та м. Новодністровськ).

Формування госпітальних округів покликане створити ефективну та доступну мережу системи охорони здоров’я і не пов’язане з адміністративною реформою.

Після створення в області госпітальних округів, було видано Розпорядження голови Чернівецької обласної державної адміністрації від 10.05.2017 № 333-р «Про створення Госпітальних рад». Відтак, наразі в області створені госпітальні ради Західного та Східного округів. У Центральному госпітальному окрузі триває процес уточнення відповідних кандидатів. Членами госпітальної ради є представники міст обласного значення, районів, ОТГ, делеговані для роботи у складі госпітальної ради рішенням відповідних місцевих рад.

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 20.02.2017 року № 165 «Про затвердження Примірного положення про госпітальний округ», госпітальна рада є дорадчим органом, створеним учасниками госпітального округу для визначення проблемних питань, координації дій, розробки пропозицій та рекомендацій щодо реалізації на рівні госпітального округу державної політики у сфері охорони здоров’я, а також щодо організації та фінансування медичної допомоги в госпітальному окрузі.