Галузі охорони здоров’я та освіти координують діяльність й активізують співпрацю в напрямку протидії кору

Сьогодні, 8 лютого, на базі ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» відбулось чергове засідання оперативного штабу з реагування на епідемічну ситуацію із захворюваності на кір в області. У засіданні взяли участь: заступник директора Департаменту – начальник управління медичної допомоги населенню Марія Поліщук, в. о. директора «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» Наталія Гопко, заступник директора Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА Надія Періус, заступник директора з організації епіднагляду обласного лабораторного центру Мар’яна Миронюк, завідувач відділу епідемнагляду та профілактики інфекційних захворювань обласного лабораторного центру Юрій Падурару, а також головні лікарні центрів ПМСД та завідуючі амбулаторій загальної практики – сімейної медицини окремих районів та об’єднаних територіальних громад.

На початку засідання штабу Наталія Гопко відзначила, що за останній тиждень рівень захворюваності на кір в області, у порівнянні з попереднім, знизився на 23%. Однак кількість недужих все одно залишається чималою, а із закінченням карантину в освітніх закладах існує ризик виникнення нових спалахів.

Відтак, в основному під час засідання фахівці зосередили увагу на вакцинації дитячого населення в області проти кору. Зокрема, проаналізували  рівень проведених щеплень серед дітей у закладах освіти, відповідно до статистичних даних Департаменту освіти і науки, та інформації головних лікарів. Також фахівці розглянули кількість загалом невакцинованих проти кору дітей та віддеференціювали статистичні дані за декількома критеріями – діти, нещеплені у зв’язку з релігійними переконаннями батьків; діти, нещеплені через протипокази до вакцинації; діти, нещеплені у зв’язку з немотивованою відмовою батьків.

Учасниками засідання було визначено необхідність координації діяльності та активізації співпраці закладів системи охорони здоров’я та закладів освіти на кожній окремій території краю. Передбачено, що в закладах освіти організовуватимуть батьківські збори, під час яких тамтешні медики проводитимуть роз’яснювальну роботи з питань вакцинації. Крім того, в окремих навчальних закладах заплановано розгорнути тимчасові пункти імунізації та скерувати туди відповідні мобільні бригади медичних працівників.

Під час засідання керівники медичних закладів цікавились забезпеченням вакциною проти кору. Марія Поліщук поінформувала, що вакцина є в достатній кількості і детально пояснила механізм розподілу імунобіологічного препарату та його скерування у структурні підрозділи ЛПЗ.

Окремо було порушено питання вакцинації дорослого населення проти кору, передусім з груп ризику.

На завершення засідання штабу його учасники прийняли відповідні управлінські  рішення.