У медзакладах Усть-Путильської ОТГ керівники системи охорони здоров’я області провели координаційну роботу з питань вакцинації від кору

Сьогодні, 11 січня, під час робочого візиту до Путильського району директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Оксана Андрієць, заступник директора Департаменту ОЗ – начальник управління медичної допомоги населенню Марія Поліщук, в. о. директора ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» Наталія Гопко відвідали амбулаторію загальної практики сімейної медицини села Мариничі та ФАП Усть-Путили. Обидва медичні заклади перебувають у складі Усть-Путильської об’єднаної територіальної громади.

Оскільки на території Усть-Путили рівень охоплення щепленнями від кору, паротиту та краснухи один з найнижчих в області, в основному мета візиту керівників системи охорони здоров’я полягала у вивченні результатів вакцинації КПК за 2018 рік та рівня захворюваності на кір місцевого населення.

Також у ході візиту обласні фахівці разом із головним лікарем Путильського районного центру ПМСД Світланою Пилипко й тамтешніми медиками на місці провели моніторинг стану захворюваності на кір, проаналізували причини відмови від щеплень, здійснили роз’яснювальну та координаційну роботу щодо взаємозв’язків і взаємодії установ первинної медичної допомоги ОТГ та районного центру ПМСД в питаннях організації імунопрофілактики. Зокрема, місцевим медпрацівникам надали професійні методичні поради та рекомендації щодо одночасного щеплення декількома вакцинами, роз‘яснили варіанти можливого комбінування імунобіологічних препаратів тощо.