Відбулось перше у 2019 році засідання оперативного штабу з реагування на епідемічну ситуацію з кору в області

Медики обговорили найбільш проблемні питання захворюваності на кір та намітили шляхи їх вирішення

Сьогодні, 3 січня, в Чернівцях під головуванням директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Оксани Андрієць відбулось перше у 2019 році засідання оперативного штабу з реагування на епідемічну ситуацію із захворюваності на кір в області. У засіданні також взяли участь фахівці Департаменту ОЗ – заступник директора Департаменту – начальник управління реформ медицини та кадрової політики Юрій Лесюк, заступник директора Департаменту – начальник управління медичної допомоги населенню Марія Поліщук, начальник управління фінансової політики, звітності та правового забезпечення Департаменту Іван Тріска; представники ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України», зокрема в. о. директора Наталія Гопко та  завідувач відділу епідемнагляду та профілактики інфекційних захворювань Юрій Падурару. Активно до засідання штабу долучились експерти Департаменту – координатор групи експертів з педіатрії Оксана Знак, експерт з інфекційних хвороб дорослих Юрій Рандюк та експерт із дитячих інфекційних хвороб Лариса Гук. Наукову ланку на засіданні представляла професор кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» Лорина Іванова.

У такому складі фахівці обговорили найбільш важливі питання, що стосуються епідемічної ситуації із захворюваності на кір у Чернівецькій області. Насамперед, зосередили увагу на кількості захворілих за останній тиждень і за увесь попередній рік в цілому. Після обговорення показників захворюваності медики висловили стурбованість з приводу останнього тижня, адже попри те, що діти перебувають на зимових канікулах, в області було зареєстровано 199 випадків кору. Водночас, високим рівень захворюваності на кір є серед дорослого населення області.

Крім того, під час засідання штабу було відзначено зростання захворюваності на кір на тих територіях краю, де раніше спостерігались тільки поодинокі випадки або ж вони взагалі були відсутні – Кіцманський та Заставнівський райони. Занепокоєння фахівці також викликав рівень захворюваності на кір у Вижницькому районі, який за минулий тиждень став одним з лідерів за кількістю захворілих.

Далі увага учасників засідання була зосереджена на роботі інфекційних відділень обласних та районних ЛПЗ, а опісля фахівці детально зупинились на рівні вакцинації буковинців проти кору. Незважаючи на те, що торік буковинці дуже активно вакцинувались, існує й чимало проблемних моментів у тих районах області, де імунізація є недостатньою. Також було відзначено необхідність активізації проведення щеплень від кору дорослому населенню, передусім студентам та особам з груп ризику – медичним працівникам. Зокрема, під час засідання було вирішено щомісяця збирати дані щодо рівня імунізації серед медиків.

Одночасно  із ситуацією, яка склалась із захворюваністю на кір, учасники засідання закцентувались на рівні вакцинації й від інших інфекційних захворювань (дифтерії та правця), відзначивши, що він є недостатнім навіть серед найбільш вразливої до цих захворювань категорії населення – дітей першого року життя. Прогалини в імунізації минулих років не дозволяють швидко досягти потрібного відсотка охоплення щепленнями.

Після детального обговорення ситуації учасники штабу намітили подальший план дій та шляхи подолання проблемних питань.

Фахівці Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА та ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» продовжують здійснювати моніторинг щодо стану захворюваності на кір в області.

Як запобігти захворюванню на кір читайте на нашому сайті: