Прийомам реанімації у Центрі екстреної медичної допомоги навчать усіх охочих

З січня 2018 року Чернівецький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф розпочинає постійно діючі курси з надання першої домедичної допомоги для населення області.

– Основним нашим завданням є навчити людей не розгублюватися при виникненні надзвичайної ситуації або при виявленні людини із загрозливими для життя явищами, та швидко і правильно діяти для порятунку тих, кому терміново потрібна допомога, – каже директор Чернівецького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Володимир Єленєв. – Адже обізнаність населення у наданні реанімаційних заходів може врятувати здоров’я, а у деяких випадках і життя людини.

За його словами, взяти участь у навчаннях можуть усі бажаючі: жодних вікових, професійних чи інших обмежень немає. У першу чергу, на заняттях будуть навчати прийомам серцево-легеневої реанімації при втраті свідомості, раптовій зупинці серця, при задусі, аспірації (перекритті) дихальних шляхів. Наступними напрямками навчань буде надання допомоги при різних видах переломів, при опіках, отруєнні чадним газом тощо.

Щоб заняття були якомога більш ефективними, вони триватимуть протягом 2 годин, а навчальні групи будуть складатися максимум з 20-25 осіб.

Перше заняття для зручності учасників відбудеться вихідного дня, у неділю, 28 січня (початок – о 12.00) на базі Чернівецького обласного Центру ЕМД та МК за адресою: м.Чернівці, вул. Мусоргського, 8.

Запис бажаючих здійснюється за телефоном 067-372-50-47 (Смук Микола Миколайович).